قوانین جمهوری اسلامی ایران

آیهان موسیقی آذربایجانی موسیقی محلی نیست

عکس آیهان موسیقی آذربایجانی موسیقی محلی نیست

هاشم اسلامیان با نام هنری آیهان خواننده آذری زبان، چندی است دومین آلبومش را تحت عنوان اینجه اینجه را روانه بازار موسیقی کشور کرده است.

به گزارش دی موزیک به نقل از موسیقی ما ، آیهان چندی پیش با برخی از هنرمندان آذربایجانی در تهران روی صحنه رفت و این کنسرت با توجه به حضور بزرگان موسیقی باکو در تهران، حواشی مختلفی را باعث شد.


آیهان میگوید :

ما سال گذشته برای اولین بار تصمیم گرفتیم کاری را انجام دهیم و خوشبختانه همه چیز خوب پیش رفت و از کشور آذربایجان پس از اجرای من سه خواننده معروف و نام آشنا به اجرای برنامه پرداختند و خواننده هایی که در کنار من بودند در بین مردم ایران شناخته شده بودند و احساس کردم که دیدار این هنرمندان برای مردم ما تبدیل به حسرت شده است.
من خواستم برای کسانی که ما را دوست دارند و قلبشان می تپد خواسته های آن ها را هم در نظر بگیریم و در اولویت قرار دهیم و احساس کردم برگزاری چنین کنسرتی شدنی است.

آیهان با اشاره به وضعیت موسیقی آذربایجانی توضیح داد :

به نظر من موسیقی آذربایجانی، موسیقی محلی نیست چرا که با توجه به گستردگی آن موسیقی بین المللی است و این موسیقی جز موسیقی های مهم شرق و سرشار از حس قهرمانی و جسارت است و هنگام شنیدن آن تحرک بی نظیری در وجود انسان به وجود می آید
و مهم ترین نکته ای که باید به آن اشاره کنم مردمی بودن آن است و از آنجایی که ما به زبان و فرهنگ آذربایجانی اشراف کامل داریم
به راحتی می توانیم موسیقی آذربایجانی را درک کنیم و انتقال بدیم و طبیعی که همه دوست دارند در اولویت اول به سمت موسیقی حرکت کنند که رابطه مستقیمی با زبانشان دارد.
وی ادامه داد: اما فارغ از تمام این مسائل و بنا به وظیفه که بر عهده داریم باید روی تولید آثار مان تمرکز کنیم و کارمان را به خوبی انجام دهیم.

این خواننده همچنین گله هایی را در خصوص حضور افراد غیر متخصص در زمینه خوانندگی مطرح کرد و گفت :
امروز شاهد انتشار آثاری هستیم که با کمک سیستم های پیشرفته صدابرداری، میکس و مستر استفاده می کنند تا نقایص کارهایشان را بپوشانند.
بدون داشتن عقبه اقدام به انتشار آثار موسیقایی می کنند و متعاقبا اجرای بسیار ضعیفی روی استیج دارند و مردم را هم دلخور می کنند و سایر هنرمندان و خوانندگان را هم بدنام می کنند.
در مجموع فکر می کنم موسیقی کشورمان احوال خوبی ندارد چرا که هر کسی به راحتی به خودش اجازه داده که وارد این فضا شود.

آیهان در پایان گفت : به امید خدا در چند ماه آینده کنسرت های را در شهرهای تهران و کرج و شمال غرب کشور خواهیم داشت و تمام سعی من بر این بوده که با همان کیفیتی که در تهران اجرا داشتیم را برگزار کنیم.

منبع : موسیقی ما

ارسال نظر تایید شده : 0 | در حال بررسی : 0

کل نظرات ثبت شده : 0